Posts Tagged ‘Smukfest’

Smukfest program 2011 (Skanderborg festivallen)

Mandag den 8. august, 2011

Scene: Campingscenen – “KÆRLIGHEDEN”
14.00 – 24.00 Live Camp

Tirsdag den 9. august, 2011

Scene: Campingscenen – “KÆRLIGHEDEN”
11.45 – 13.15 KLOVN THE MOVIE
14.00 – 24.00 Live Camp

Onsdag den 10. august, 2011

Scene: Bøgescenerne
14.30 Live Camp’s udvalgte
15.45 The Floor Is Made Of Lava
17.30 Johnny Madsen
19.30 Burhan G
21.30 Pendulum
23.30 Hej Matematik

Scene: P3-Teltet
15.00 Night Cereal
15.30 You´re Adopted (MUK 2011)
17.00 Xander
19.00 Giana Factory
21.00 Skipper, Just, Frost
23.00 Den Gale Pose

Scene: Blusen
10.00 Cirkus Minimus
11.00 Hatteteater
12.00 Anders & Kathrine
13.30 Spil på skrot
15.00 Poul Halberg Powertrio
16.45 H.P. Lange & The Delta Connection
18.30 Michelle Birkballe
20.30 Big Mama
22.30 Dana Fuchs

Torsdag den 11. august, 2011

Scene: Bøgescenerne
12.45 Morgenbajer m/ Powls
13.30 Big Fat Snake
15.30 Suspekt
17.30 Michael Falch & Boat Man Love
19.30 Skunk Anansie
21.30 Ozzy Osbourne
23.45 L.O.C.
01.00 DJ Djuna Barnes
01.30 Trentemøller Live In Concert

Scene: RytmeHans
13.00 Kiss Me Scarlet
14.15 The Rumour Said Fire
16.00 Brødrene Olsen
17.45 Spectres of Quo
19.45 Michael Learns To Rock
21.45 DÚNÉ
23.45 Veto

Scene: P3-Teltet
13.15 My Evil Twin
14.45 Black City
16.30 Analogik
18.30 Thomas Ring
20.30 The William Blakes
22.30 Mikael Simpson & Sølvstorm
00.30 The Storm

Scene: Blusen
11.00 Anders & Kathrine
12.30 DJANZZ
14.00 Cirkus Minimus
15.00 Lydland
16.45 Nalle and His Crazy Ivans
18.45 Stig Møller Trio
20.45 Mamas Blues Joint
22.45 Mike Andersen Band

Fredag den 12. august, 2011

Scene: Bøgescenerne
10.45 Søren Huss
12.30 Savage Rose
14.30 Vinnie Who
16.30 Poul Krebs
18.45 De La Soul
20.45 Kim Larsen
22.45 The National
00.30 Medina
01.45 Morten Breum

Scene: RytmeHans
10.30 Morgenbajer m/ Powls
11.45 Sukkerchok
13.30 Whiplazh (Metallica Tribute)
15.30 Kasper Winding
17.30 Joey Moe
19.30 Pretty Maids
21.30 Tina Dickow
23.30 Sort Sol

Scene: P3-Teltet
10.30 Boho Dancer
12.15 Flod
14.00 Teitur
16.00 Marie Frank
18.00 When Saints Go Machine
20.00 Lucy Love
22.00 Ginger Ninja
00.00 90èr festen

Scene: Blusen
10.30 Cirkus Big Moppeshow
12.00 Anders & Kathrine
13.45 Trolle & Tormod – DJ Skummetmælk
15.45 Jimy and the double of trouble
17.45 Tim Lothar & Peter Nande
19.45 Bruuns Blues Band
21.45 Blues Point
23.45 Spoonful of Blues

Lørdag den 13. august, 2011

Scene: Bøgescenerne
10.30 Anna David
12.15 Stand Up for Skb. 2011
14.30 De Eneste To
16.30 Kid Creole & The Coconuts
18.30 Kaizers Orchestra
20.30 Kashmir
22.30 Robyn
00.00 Mike Sheridan
01.00 Ida Corr
01.30 Kato & Friends

Scene: RytmeHans
10.30 Rammstein Jam
12.15 Hymns From Nineveh
14.00 Anne Linnet
16.00 The Dreams
17.45 Love Shop
19.30 Eric Gadd
21.30 Beth Hart
23.30 Carpark North

Scene: P3-Teltet
10.30 Morgenbajer m/ The Powls
11.45 Treefight for Sunlight
13.15 Bernhoft
15.00 Rasmus Walter
16.45 Lulu Rouge
18.45 The Kenneth Bager Experience
20.45 Retox Panic
22.45 Fler Farver
00.45 Fallulah

Scene: Blusen
09.00 Mads og Monopolet
12.45 AB/CD rockmusik for børn
14.15 MGP Show 2011
15.45 Trolle & Tormod – DJ Skummetmælk
17.30 The Young Comets
19.30 Shades of Blue
21.30 Blueshot
23.30 Melvin Taylor

Søndag den 14. august, 2011

Scene: Bøgescenerne
12.00 Aarhus Symfoniorkester
14.00 Rune Klan: Det smukke show
15.45 The Blue Van
17.45 Tom Jones
19.45 Nik & Jay
21.45 D-A-D

Scene: P3-Teltet
12.00 Pil & Liv
13.15 Kill Screen Music
15.00 Mads Langer
17.00 Stupid White Men
19.00 Lars Lilholt Band
21.15 Turboweekend

Scene: Blusen
10.30 Morten Børup Koret & Skanderborg Ungdomsskoles kor
12.00 Skrivers venner jam